Prosimy o 1%

Poster „koszulkowy”

Julka ma już prawie roczek. Jest zwykłą, wesołą dziewczynką, ruchliwą i ciekawą świata. Nie raczkuje jak wszystkie dzieci, ale wypracowała swój własny sposób poruszania się i zagląda we wszystkie zakamarki w jej zasięgu.

Julka chętnie je bułeczki i banany. Ma już dwa ząbki, które dodają uroku jej ujmującemu uśmiechowi. Dwie starsze siostry (Iga i Zuzanna) uwielbiają bawić się z Julką. Robią miny, budują wieże z klocków, które Julka burzy energicznie śmiejąc się w głos.

Wieczorami czytają Julce bajki. O książętach, królewnach, smokach. I o dobrych wróżkach, które czynią cuda. Bo cud jest bardzo potrzebny tej rodzinie.

Pani Dorota, mama Julki bywa zmęczona. Ale ten chwile kiedy Julka uśmiecha się i gaworzy wesoło dają jej siłę do dalszej walki.

Na dziś Julka nie zdaje sobie sprawy ze swego kalectwa. Próbuje stanąć, ale nie może. Pierwsze chwiejne kroki, które dzieci w jej wieku stawiają z radosnym uśmiechem, dla Julki są na razie nieosiągalnym wyzwaniem. Ale wszyscy wierzymy, że Julka stanie na nogi. Będzie ten dla niej wielki krok, okupiony potem i łzami, ale na pewno da radę. Swoją niezwykłą energią i radością życia mogłaby obdzielić całą drużynę piłkarską.